BEN KİMİM ?

hakkımda

 

Yıllar önce 1998 yılında soğuk bir aralık  ayında Mersin’de dünyaya gelmişim. O günlerde tabi Mersin’deymışız ancak bazı nedenlerden dolayı Adıyamanın Gölbaşı ilçesine taşınmışız. Tüm çocukluğumu, büyüme çağımı kısacası üniversiteye kadar olan yaşamımı bu ilçede geçirdim diyebilirim. Artık büyüdüm, 20 yaşına geldim.  Hayat hikayemi kısaca bu şekilde özetleyebilirim 🙂

 

Şimdi gelelim bilgisayar ile nasıl tanıştım. Aslında ilk başlarda arkadaşlarım ile oyun oynamak, vakit geçirmek amacıyla bilgisayar kullanıyordum ancak gün geçtikçe ilgim artık oyunlardan internet dünyasına kaymaya başlamıştı o zamanlar. İlk bilgisayarla tanıştığımda 9 yaşında filandım, ilk bilgisayarıma sahip olduğumda ise 17 yaşındaydım. Çocukluğumda hep polis olmayı isterdim ancak bilgisayar ile tanıştığım zaman, işte o zaman bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim ve halada bu kararımda duruyorum. Henüz bir çocuk için meslek seçiminin ne anlamı olabilir diyebilirsiniz ancak ben her zaman bu mesleği istedim ve bu bölümü kazanarak hedefime bir adım daha ulaştığım içinde mutluyum, çünkü bu benim için bir çocukluk hayaliydi. Bilgisayar benim için bir anda oyun aracı olmaktan çıkmış, tüm dünya ile iletişime geçebileceğim bir cihaz haline gelmişti.

 

İlk okul zamanlarında sürekli internet sitelerinde dolaşır, bilmediğim bir sürü bilgi öğrenirdim ancak daha sonra lise hayatımda neden kendimde bir site kurmuyorum diye düşünmeye başladım ve ilk kez o zamanlar site işlerine girişmeye başladım. Daha çocuk olduğum için o zamanlar, bedava siteler açabiliyordum ancak. İlk deneyimimi  bedava-sitem kullanmaya başlamıştım. Zaman geçtikçe kodlarla daha çok haşır neşir olmaya başladım. Git gide kendi amatör tasarımlarımı bile oluşturmaya başlamıştım bedava-sitem servisini kullanırken. Gerçeği söylemek gerekirse o zamanlar en gelişmiş bedava site sistemi bedava-sitem de bulunuyordu ve benim lise yıllarında büyük bir gelişim sağlamamı sağlamıştı. Artık bilgim artmaya ve yeni bir şeyler yapma konusunda hevesim artmaya başlamıştı ki o zamanın piyango sistemi olan YGS, bilgisayardan biraz uzaklaşmama neden olmuştu. İlk web sitem Teknoloji Bilgini adlı web sitem fakat şuan kapalı.

Tabi ilk zamanlarda acemiliğim ile beraber ne yaptığımı pek bilmiyordum ancak aradan geçen üç yılın sonunda artık başta WordPress olmak üzere , webmaster konularında gayet bilgili hale geldim diyebilirim.

Tabi bugüne gelene kadar birçok kişiden yardım almam, birçok forumu, siteyi kullanmam gerekti. Öncelikle wmaraci, r10 gibi forumlardan öğrendiğim birçok şey bulunmakta ancak bilgilerimin asıl temellerini r10 forumunda öğrendim. Üç yıl öncesine kadar WordPress, SEO nedir bilmezken şuan her iki alanda da neredeyse uzman olmuş durumdayım.  SEO, webmaster, wordpress kategorilerinde ki yazılarımı okursanız size çok faydası olacağından eminim.

Mail:  info@burakdemir.net.tr

Facebook:  www.facebook.com/burakdemir02

Twitter:  www.twitter.com/burakk_dmrrr

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]