Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.
kişisel blog

Kişisel Blog Nasıl Olmalıdır?

Kişisel blog yazarın kendi duygu ve düşüncelerini paylaştığı platformdur. Yazarın düşünceleri önemlidir. Örnek verecek olursak herhangi bir ürün kullanımı sonucu yazarın duygu ve düşüncelerini paylaştığı yerdir.

Kişisel Bloga Ne Yazılır ?

Kişisel Blog da herhangi bir konu sınırlaması yoktur. Yazar istediği her konuda duygu ve düşüncelerini paylaşır. Ancak bunu ” karşilaştıgım her bilgiyi blogda paylaşırım” şeklinde algılanmaması lazım. Kişisel blog niteliği gereği bir tür dışa vurumdur. Gidilen yeni bir mekan veya şehirde yapılan gözlemler, kişisel planlar, karşilaşılan sıradışı olaylar, görüşleriniz vs… diye uzar gider.

Blog açarken neye dikkat etmeliyiz?

Blog açarken kullanıcıların sizin blogunuzu ziyaret ettiklerinde meraklarını gidermiş olması gerekir. Kullanıcılar herhangi bir konuda sizin deneyim ve görüşlerinizi merak ederler. Bunun için içinizden geldiği gibi doğal ve samimi paylaşımlar yapın.

 • Blog İçi Konu Seçimi
 • PARAGRAF KULLANIMI
 • Başlık etiketlerini mutlaka kullanın!  (h1, h2, h3, h4, h5 ve h6)
 •  Listeleri kullanın
 • Alıntılar yapın
 • GÖRSEL KULLANIMI
 • Paylaşım butonları ekleyin.

Kişisel blog nasıl olmalıdır? 

Bu tamamen sizin fikir ve yaratıcılığınıza kalmış bir şey olacaktır.

Kişisel Blog Teması Nasıl Olmalı?

Her blog türünde olduğu gibi kişisel bloglarda da üzerinde en çok durulan, en çok zaman harcanan konu şüphesiz tema seçimidir. Bana göre kişisel bir blogun tema seçiminde, o blogu yazan kişinin ve hedef kitlesinin profili çok önemli rol oynar. Mesela; eğer blog yazarı 16 – 17 yaşlarında neşeli, hareketli, çoşkulu biri ise tema seçimi de ona uygun hareketli ve renkli bir tema olabilir. Veya yazar 25 – 30lu yaşlarda ise işinde gücünde biriyse seçeneği tema daha sade şatafattan uzak olmalıdır.

“Hakkımda” Sayfası Olmazsa Olmaz!

Eğer kişisel bir blogunuz var, insanlar sizin fikirlerinizi, görüşlerinizi, deneyimlerinizi okumak için blogunuzu ziyaret ederler. Ve bu yazıları yazan kişinin kim oldugunu merak ederler. Mutlaka bir hakkımda sayfanız olsun ama öylesine değil. Okuyan kişiyi hakkınızdan gerçekten bilgi veren, eğlenceli ve samimi bir “Hakkımda Sayfası”  oluşturmak için çaba gösterin. Bu sayfanın size okuyucu kazandırma veya kaybettirme potansiyelinin olduğunu unutmayın.

5 yorum
 1. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Kişisel blog açacağım araştırma yapıyordum, google aramasıyla sitenize geldim. Tavsiyelerinize uyacağım.
  Teşekkür ederim..

 2. Makaleniz gerçekten çok yararlı.Kişisel blog açmayı düşünüyordum bu yazı sayesinde blogumun nasıl olması gerektiğini öğrendim.

 3. Önemli şeylere değinmişsiniz yeni açacaklara kişisel blog için. Yıllar önce biz de açtık.

YORUMUNU EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir