Instagram'da onaylı hesap dönemi!

Instagram’da onaylı hesap dönemi!

  Instagram’da onaylı hesap dönemi!

Instagram’a getirilecek yeni özellik sayesinde artık hesap onaylama süreci çok daha kolay hale geliyor.

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, tekrardan yenilikleri ile gündemde. Getirilecek yeni özellik sayesinde artık hesap onaylama süreci çok daha kolay hale getirilecek.

Aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, getirdiği yenilikler ile ailesini genişletmeye tüm hızıyla devam ediyor. Sürekli olarak yeni özellikler sunan firma, şimdi de yeni bir test dönemi içerisine girmiş durumda. Henüz belirli bir kitlede test edilen özellik, hesap onaylama sürecinizi daha da kolaylaştıracak.

Instagram'da onaylı hesap dönemi!

Instagram’da onaylı hesap dönemi!

Yeni getirilecek eklenti sayesinde direkt olarak uygulama içerisinden “hesap onaylama isteği” gönderebilecek. Bu işlemden sonra gerekli incelemeleri yapan Instagram, uygun gördüğü zaman hesabı onaylıyor ve “mavi tik” işaretini veriyor. Süreci çok daha kolay ve etkili hale getirecek gibi duran özelliğin, yakında global olarak herkese açılacağı öngörülmekte.

Henüz test aşamasında olan özelliğin ne zaman sunulacağı ise hala gizemini koruyor maalesef. Bildiğiniz gibi dün de Instagram’a bana soru sor özelliği gelmişti. Gördüğümüz kadarıyla bu özellik şimdiden en çok kullanılan eklentiler arasına girmiş durumda platform üzerinden.

Herkes başvurabilecek

Değişikliğin dünya çapında sunulması ise iddialara göre daha uzun sürebilir. Zira şirket, yüksek talep görecek bu uygulamayı bir anda tüm dünyada aktif hale getirmek istemiyor. Yapılan kolaylaştırmayla, mavi tikin sadece tanınmış kişilerle sınırlı kalmaması mı hedefleniyor kesin belli değil. İddiaya göre onaylı hesaplara, kimliğini ispatlayan herkes kavuşabilecek.

Ancak diğer yandan Twitter’ın bir dönem herkese gelişigüzel mavi tik vermesi şirketin başını ağrıtmış, sahte hesaplar dahi onaylı hesaplara sahip olmuştu. Instagram’ın başvuru sürecini değiştirmemesi ancak başvuru yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırması bekleniyor.

YORUMUNU EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir