Aref Ghafouri

Aref Ghafouri herkesi kandırdı mı? Aref’i yılan sokması yalan mı?

Aref Ghafouri herkesi kandırdı mı? Aref’i yılan sokması yalan mı?

 Aref Ghafouri

Aref Ghafouri

Aref herkesi kandırdı mı? Aref’i yılan sokması yalan mı? ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışması ile adından söz ettiren, yıllar sonra “Antalya’da gösteri sırasında kobra yılanı soktu” ve “Mısır’a gidip panzehiri almazsa ölecek” haberleriyle gündeme gelen illüzyonist Aref Ghafouri hakkında şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Epikriz raporuna göre; Aref’in olayı büyüttüğü ve ‘arı sokması’ kadar risk altında olduğu belirtildi.

Köşe yazarı Ersoy Dede, Aref Ghafouri’nin herkesi kandırdığını iddia etti. Aref’in sağlık durumuna ilişkin raporu paylaşan Dede, ‘ısırdığında öldürme riski olan bir yılanla gösteri yapabileceğine inanan olmuş muydu?’ diye sordu.

“YILAN KOBRA CİNSİ DEĞİL”

Akay, Aref’in rahatsızlığı hakkında şunları söyledi: “Gösterilerinde kullandığı ‘Kobra’ cinsi yılanın ısırması ile gündeme gelen illüzyonist Aref Ghafouri, aslında yine akıl almaz bir sihirbazlık gösterisi ile karşımıza çıktı. Çok önemli bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre, Aref’i yılan ısırmış ama hem kobra cinsi değil, hem de kuru ısırık.

Star Gazetesi’nden Ersoy Dede’nin, “Aref’i Sokan Kobra Yılanı Zehirli Değil miydi Yoksa?” başlıklı yazısı şöyle:

“Senelerdir adını duymadığımız bir genç vardı. Aref isimli bir illüzyonist. Acun’un yarışma programlarından ünlenmiş garip davranışları olan biri. Seneler sonra karşımıza ‘Kobra yılanı soktu’ haberiyle çıktı.

Dendi ki, iki saat içinde Mısır’a gidip o panzehiri alamazsa ölecek. Ve de Mısır vize vermiyor. Yani gencecik adam gözlerimizin önünde ölüp gidecek. Derken Sağlık Bakanlığı ambulans uçakla genç şovmeni Mısır’a yolladı.

O havadayken, Aref’in epikriz raporu yansıdı basına. “… nörolojik muayenesinde olağandır. Duyu motor defisit bulunmamaktadır. Kraniyal muayene olağandır. Patolojik refleks yoktur. Hastanın ön kolu atele alıp lezyon bölgesi işaretlenmiş olup…” Türkçesi; sinirsel sistemi etkileyen bir durum yoktur. Duyu motorlarda zayıflık yoktur. Isırık olan bölge tedavi altına alınmıştır. Yani ‘arı sokması’ kadar risk altında Aref.

Anlayacağınız bu genç illüzyonist işi büyütmüş ve bir sahne dolusu adamı değil, aralarında devletin de olduğu bir ülke dolusu insanı kandırmış durumda bu defa.

Ayrıca sahiden de, ısırdığında öldürme riski olan bir yılanla gösteri yapabileceğine inanan olmuş muydu?”

 

14 yorum
 1. ben bu yılan sokması olayının tamamen viral bir reklam olduğunu düşünüyorum

 2. O kadar devlet büyüğü araya girdi herhalde değildir

 3. Bence dümen olma ihtimali yüksek. Hatta hızlı ve öfkelide oynayan paul walker’ın bile ölüm haberinin dümen olduğunu düşünüyorum.

 4. Yılan sokmaları genelde ölümcül oluyor. Fazla vaktiniz olmaz. Ancak Aref baya dayanmış.

 5. Kobra oldukça zehirli bir hayvan türüdür. Anında ölmemesi şaşırtıcı gerçekten.

 6. Bu sahtekardan da bu beklenirdi zaten. Hiç yere her yerde haber oldu. temiz reklam.

 7. Ben bi insanın gösteride zehirli bir yılan kullanacağına inanmıyorum . Kimse keriz değil , bunun reklam amacıyla yapılmış bir hareket oldugunu düşünüyorum.

 8. tekrar gündem olmak için yapmış gibi geliyor bana. başardı da Aref efendi.

 9. Aref son gösterisindede kadırmacalı bir gösteri sergiledi yaşlı adam kılığında oluup sonra benim diye çıkması, Aref bu aralar gündemde yoktu ve tekrar gündeme gelmek için bu yaptı bence

 10. Karaoğlan

  Gündem olmak için yapmış bencede.

 11. Bence de sadece gündeme gelmek için yapti

 12. bilginiz için için teşekkür ederim… bence daha çok adının anılması için yaptı

 13. Vallahi bilemiyorum insanların günahını almak istemem. pr çalışması da olabilir

 14. Bazı videoları gerçektne hayret edici nasıl yapiyor acaba

YORUMUNU EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir